نكات امنيتي در پرداخت قبضنكات امنيتي كه در هنگام ‎ ‎استفاده از درگاه‌هاي پرداخت الكترونيكي ميبايست در نظر گرفته شوند:
۱- يكي از حربه‌هاي اصلي كلاه‌برداران اينترنتي، هدايت كاربران‎ ‎پرداخت‌هاي الكترونيكي به سمت سايت‌هاي مشابه سايت اصلي و ذخيره كردن اطلاعات شخصي‎ ‎كاربر و سوء استفاده بعدي از اين اطلاعات است‎.لازم است كاربران از طريق كنترل محتواي آدرس بار‎ (Address Bar) ‎مرورگر‎ (Browser) ‎خود مطمئن شوند و به كلمه https در ابتداي آدرس دقت نمايند (از پروتكل امن‎ https ‎به جاي پروتكل‎ ‎ناامن‎ http ‎استفاده مي‌شود )

۲- كاربران حتماً از صفحه كليد مجازي موجود در‎ ‎سايت براي ورود اطلاعات بهره برند‎. صفحه کلید امن برای وارد کردن اطلاعات در داخل فیلدها در نظر گرفته شده است، این صفحه کلید موارد امنیتی لازم را در هنگام پرداخت اینترنتی برای شما فراهم می کند. اگر برای پر کردن اطلاعات کارت از این صفحه کلید استفاده کنید برنامه های Key logger قادر به ذخیره کردن شماره کارت و رمز اینترنتی شما نخواهند شد. Key logger برنامه ایست که به محض اجرا بر روی سیستم اعداد فشرده شده توسط کاربر را در خود ذخیره می کند و این باعث می شود که امنیت اطلاعات وارد شده از جانب شما به خطر بیفتد و این اطللاعات در آینده مورد سوء استفاده قراربگیرند. از آنجایی که در صفحه کلید امن محل قرارگیری کلید ها در هر بار لود شدن صفحه تغییر می کند امکان تشخیص کلید های فشرده شده وجود ندارد. در نتیجه برای حفظ امنیت بیشتر پیشنهاد می کنیم که از این صفحه کلید برای ورود اطلاعات کارت استفاده کنید.

۳- كاربران براي پرداخت‌هاي الكترونيك بهتر است از رايانه‌هاي شخصي به‎ ‎جاي رايانه‌هاي موجود در اماكن عمومي و كافي نت‌ها استفاده كنند‎.

۴- حفظ اطلاعات‎ ‎محرمانه شخصي كاربري به شرح نام كاربري‎ (User Name)‎، كلمه عبور‎ (Password )‎، رمز‎ ‎دوم كارت و‎ cvv۲ ‎و پرهيز از ارسال آنها به صورت نامه الكترونيك و پيام كوتاه،‎ ‎تعويض فوري كلمه عبور و رمز دوم كارت در صورت افشاي عمدي يا غيرعمدي آن‌ها و تعويض‎ ‎كلمات عبور در فواصل حداكثر يك ماهه نكاتي است كه جهت برقراري امنيت مي بايست به آنها توجه شود‎.

-۵‎لازم است كاربران در انتخاب كلمه عبور و رمز دوم كارت دقت كافي را داشته باشند،‎ ‎بدين صورت كه كلمات عبور به صورت تركيبي از حروف كوچك و بزرگ و اعداد و علائم مجاز‎ ‎انتخاب شوند‎.

تاریخ درج: ۲۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۵ق.ظ۲۹
تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۵ق.ظ۲۹

چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
عظمت ما به خاطر شهادت جوانان و فرزندان این ملت است.
عزت امروز اسلام و مسلمین ثمره خون شهدا است.
شهدای ما مظهر عقلانیت دینی و مدافع حقانیت و عدالت بودند.
شهادت یعنی وارد شدن در حریم خلوت الهی.
شهادت نشانه استواری است.
شهادت بالاترین پاداش و مزد جهاد فی سبیل‌الله است.
زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است.
رسم شهادت و سنت الهی قتل فی سبیل‌الله، با نظام اسلامی زنده شد.
خاطره شهدا را باید در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.
ارزش شهادت بالاترین ارزش‌هاست و زمان، همه چیز به جز خون شهید را کهنه می‌کند.
مقام معظم رهبری: در عالم ملکوت، علما و بزرگان و زهاد و عباد با حسرت به جایگاه شهدا نگاه می‌کنند.

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹