تصویب ۲۰۰ میلیارد ريال اعتبار برای مناطق سیل زده لرستانمدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از تصویب و ابلاغ ۲۰۰ میلیارد ريال اعتبار برای تکمیل و بازسازی طرح های انتقال آب به مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان، مهندس علیرضا کاکاوند در گفتگو با واحد مرکزی خبر شبکه افلاک لرستان گفت: این اعتبار ابلاغی با ۷۱ درصد تخصیص لحاظ شده که با توجه به حجم بالای خسارات در مناطق سیل زده استان، این میزان اعتبار پاسخگوی نیاز نیست.

وی تصریح کرد: بر اساس برآورد خسارات برای تکمیل و بازسازی زیرساخت های آبرسانی به مناطق سیل زده روستایی لرستان، اعتباری بالغ بر دو هزار و ۶۲۰ میلیارد ريال نیاز است که با این میزان اعتبار مصوب و ابلاغی، می بایست برای جذب اعتبارات بیشتر تلاش کرد.

وی اضافه کرد: در زمان سیل فروردین، در کمتر از دو هفته آب شرب روستاها بصورت موقت وصل شده و بلافاصله به تامین آب شرب پایدار و اصولی روستاها پرداخته شده است.

وی خاطر نشان کرد: از مجموع ۹۶۴ روستای خسارت دیده از سیل اخیر تنها ۱۵ روستا بصورت اصولی و پایدار وصل نشده که اقدامات مناقصه و تعیین پیمانکار روستاهای یاد شده انجام شده و با برنامه ریزی انجام شده تا قبل از شروع فصل بارش ها، آب پایدار این روستاها نیز تامین و وصل می شود.

کاکاوند افزود: برخی روستاها نیز نیاز به جابجایی داشته که پس از تعیین محل و ساخت و ساز روستا، مشکل تامین آب پایدار و اصولی این روستاها نیز عملیاتی و اجرایی می شود.

تاریخ درج: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲:۱۷ب.ظ۲۶
تاریخ به‌روزرسانی: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲:۱۷ب.ظ۲۶

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
عظمت ما به خاطر شهادت جوانان و فرزندان این ملت است.
عزت امروز اسلام و مسلمین ثمره خون شهدا است.
شهدای ما مظهر عقلانیت دینی و مدافع حقانیت و عدالت بودند.
شهادت یعنی وارد شدن در حریم خلوت الهی.
شهادت نشانه استواری است.
شهادت بالاترین پاداش و مزد جهاد فی سبیل‌الله است.
زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است.
رسم شهادت و سنت الهی قتل فی سبیل‌الله، با نظام اسلامی زنده شد.
خاطره شهدا را باید در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.
ارزش شهادت بالاترین ارزش‌هاست و زمان، همه چیز به جز خون شهید را کهنه می‌کند.
مقام معظم رهبری: در عالم ملکوت، علما و بزرگان و زهاد و عباد با حسرت به جایگاه شهدا نگاه می‌کنند.

آخرین بروزرسانی: جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸