آبرسانی به ۵۸ روستای لرستان در هفته دولتمدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از بهره برداری طرح آبرسانی به ۵۸ روستای این استان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان، مهندس علیرضا کاکاوند در گفت و گو با واحد خبر شبکه افلاک استان لرستان گفت: با اجرای این طرح ها زمینه آبرسانی به ۱۵ هزار و ۸۶۳ نفر در قالب ۱۶ طرح فراهم می شود.

وی تصریح کرد: برای بهره برداری از این طرح ها اعتباری بالغ بر ۳۴۲ میلیارد ريال هزینه شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر طرح های آماده بهره برداری در هفته دولت، عملیات آبرسانی به ۱۹۸ روستای استان در دستور کار قرار گرفته که بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال جاری کار آبرسانی به این روستاها به اتمام می رسد.

وی با اشاره به خسارات وارد شده به زیرساخت های آبرسانی روستایی لرستان در سیل فروردین ۹۸ نیز اضافه کرد: در سیل فروردین ۹۸ بیش از ۴۰ درصد روستاهای استان با مشکلاتی در راستای آبرسانی روستایی مواجه شدند که با تلاش شبانه روزی همکاران در شرکت آبفار استان، آب شرب روستاها در کمترین زمان ممکن به صورت موقت وصل شد.

کاکاوند افزود: بعد از وصل موقت آب رستاهای خسارت دیده، شرکت آبفار برای وصل پایدار آب شرب در تلاش بود که به دلیل کمبود اعتبارات در آن زمان، نتوانستیم همه روستاها را به صورت پایدار وصل کنیم.

مدیر عامل آبفار لرستان گفت: در حال حاضر اعتباری در قالب اعتبارات حوادث به آب شرب روستاها اختصاص یافته که با اخذ این میزان اعتبار، به دنبال وصل پایدار منابع آب شرب روستاها تا قبل از فصل بارندگی ها هستیم.

وی شاخص بهره مندی روستاهای کشور از آب شرب روستایی را ۷۴ درصد عنوان کرد و اظهار داشت: با بهره برداری از طرح های آبرسانی روستایی لرستان در هفته دولت، میانگین شاخص بهره مندی روستاهای استان از ۷/۸۰ به ۷/۸۱ درصد خواهد رسید که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

تاریخ درج: ۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸ق.ظ۰۲
تاریخ به‌روزرسانی: ۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱:۲۴ب.ظ۰۲

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
عظمت ما به خاطر شهادت جوانان و فرزندان این ملت است.
عزت امروز اسلام و مسلمین ثمره خون شهدا است.
شهدای ما مظهر عقلانیت دینی و مدافع حقانیت و عدالت بودند.
شهادت یعنی وارد شدن در حریم خلوت الهی.
شهادت نشانه استواری است.
شهادت بالاترین پاداش و مزد جهاد فی سبیل‌الله است.
زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است.
رسم شهادت و سنت الهی قتل فی سبیل‌الله، با نظام اسلامی زنده شد.
خاطره شهدا را باید در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.
ارزش شهادت بالاترین ارزش‌هاست و زمان، همه چیز به جز خون شهید را کهنه می‌کند.
مقام معظم رهبری: در عالم ملکوت، علما و بزرگان و زهاد و عباد با حسرت به جایگاه شهدا نگاه می‌کنند.

آخرین بروزرسانی: سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸